99 کشته در آتشفشان گوآتمالا (+عکس)

آتشفشان گواتمالا | ۹۹ قربانی

18-6-7-152459guatmala.jpg

جهان > آمریکا - همشهری آنلاین: شمار قربانیان فوران کوه آتشفشان فوئگو در گواتمالا به ۹۹ نفر رسیده است و عملیات نجات تیم‌های امدادی پس از یک توقف کوتاه با وجود خطرناک بودن منطقه، برای جستجوی بازماندگان و قربانیان این فاجعه ادامه دارد.

شدت فوران این آتشفشان در چهار دهه گذشته بی سابقه بود و و خاکستر آن، منطقه وسیعی از روستاها و شهرهای مجاور را پوشاند و هزاران نفر از ساکنان این مناطق را آواره کرد.

ضخامت خاکستر پرتاب شده از دهانه آتشفشان فوئگو در برخی مناطق بسیار بالا بوده و روستای «سن میگل لوس لوته» را به طور کامل مدفون کرده است تا جایی که در عکس‌های هوایی تنها سقف خانه‌ها را می‌توان دید.

روز سه‌شنبه به دلیل هشدار موسسه لرزه نگاری گواتمالا عملیات نجات و جستجو متوقف شد اما روز چهارشنبه امدادگران با وجود ادامه وضعیت هشدار به منطقه بازگشتند.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

99 کشته در آتشفشان گوآتمالا (+عکس)

گفته می شود این 1.7 میلیون نفر تحت تاثیر این آتشفشان قرار گرفته است.

موسسه ملی پزشکی قانونی گواتمالا طی اطلاعیه ای اعلام کرد که شمار تلفات ناشی از فوران آتشفشان فیوگو واقع در این کشور به 99 نفر رسیده است.

به گزارش عصر ایران به نقل از خبرگزاری آناتولی، بر این اساس بیش از 150 نفر نیز مفقود هستند و شانس زنده ماندن این افراد بسیار کم است.

روز یکشنبه پس از فوران کوه آتشفشان فیوگو واقع در 40 کیلومتری جنوب غربی گواتمالا سیتی، پایتخت این کشور گل مذاب ناشی از آن به مناطق مسکونی شهر ال رودئو خسارات زیادی وارد کرد.

در این حادثه بیش از 3200 نفر از ساکنان نزدیک کوه آتشفشان مجبور به ترک خانه های خود شده‌اند. گفته می شود این 1.7 میلیون نفر تحت تاثیر این آتشفشان قرار گرفته است.

resized_857558_418.jpg

resized_857559_930.jpg

resized_857560_335.jpg


/ 0 نظر / 52 بازدید